Переваги та недоліки алюмінієвого кабелю

У наш час більшість виробників випускають кабель з мідним перетином, тому що він має ряд істотних позитивних відмінностей.

1

У наш час більшість виробників випускають кабель з мідним перетином, тому що він має ряд істотних позитивних відмінностей. Однак, і алюмінієвий кабель має свої позитивні та негативні сторони, на які варто зупинитися окремо.

Переваги алюмінієвого кабелю

Ціна – звичайно, скупий платить двічі, але навіть невелике розходження в ціні може перетворитися на величезну суму, якщо ви плануєте закупівлю великої партії кабелю. Все починається з промислового вироблення алюмінію, який приблизно в три рази дешевше міді. Однак, якщо вам необхідно прокласти тимчасову електропроводку, або бюджет обмежений – то варто звернути увагу на алюмінієві дроти.

Вага – істотний параметр, що говорить на користь алюмінієвої проводки. Це важливо не тільки для фінального монтажу на місці, але і для транспортування. В середньому мідний кабель важить на 30-50% більше. Це має велике значення, якщо монтаж кабелю проводиться на видовженій ділянці або по повітрю. Але попри ці позитивні особливості не можна замінювати проводку на алюмінієву без узгодження з фахівцями та точного розрахунку всіх параметрів такої проводки.

Недоліки алюмінієвого кабелю

Крихкість – як відомо, алюміній більш схильний до зламу. Цей матеріал не витримує багаторазових згинань і з цієї причини його не рекомендують використовувати в рухомих конструкціях і механізмах. Також він більш схильний до кліматичних особливостей (мороз, перепад температур, вогкість). З цієї причини алюмінієвий кабель рекомендують прокладати один раз на довгий час і не допускати частих змін місць і демонтажу.

Токопровідність – алюміній гірше проводить струм, через це перетин такого кабелю повинен бути більше ніж при аналогічних потребах у мідних видів. Це викликано особливостями самого матеріалу. Однак на практиці навіть такий недолік нівелюється доступною ціною.

Перегрів – висока фізична теплопровідність призводить до підвищеної небезпеки та загоряння. З цієї причини алюмінієва проводка заборонена для прокладки в місцях з підвищеною пожежною небезпекою.

Термін служби – варто розуміти, що алюмінієвий кабель не прослужить так довго як мідний. Звичайно, при правильній експлуатації він відпрацює гарантований термін. Однак алюміній відмінно підійде для тимчасової прокладки або місць, які незабаром будуть демонтуватися.

0 0 голосів
Оцініть нашу роботу
Підписатися
Сповістити про
guest
1 Коментар
Найпопулярніші
Новіші Старіші
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Сергей
Сергей
8 місяців тому

полезная, познавательная статья

Не знайшли те, що шукалиЗалиште свій номер телефону і ми Вам допоможемо

    *Ваші персональні дані у безпеці і ніколи не будут передані іншим особам