Як обрати кабель для проводки в будинку чи квартирі

Коли будете купувати матеріали для монтажу чорнової електро проводки ви виявите, що на базарах, в будмаркетах накшталт Епіцентру, Леруа Мерлен, Нова лінія, Олді, або навіть у нашому інтернет магазині потрібно буде обирати провід або кабель з різноманіття продукції різних марок, що виготовляється за ГОСТ і ТУ.

1

ДСТУ – це державні стандарти, що регламентують характеристики кабельно провідникової продукції, такі як номінальний переріз, питомий опір та ін.

ТУ – це Технічні Умови певного виробника, за якими працює виробництво, внутрішній стандарт, який діє на окремо взятому заводі або підприємстві незалежно від торгових марок. Будь яка КПП виробляється згідно ТУ (тех. умов), але тільки якісна відповідає ДСТУ (ГОСТ).

– Кабель та провід, наприклад 3х2.5 виготовлений згідно ТУ на різних заводах, але в той же час з дотриманням параметрів ГОСТ, буде завжди аналогічний за своїми характеристиками. Але й слід зазначити, що допускаються незначні відхилення. Навіть у тому випадку, коли з якоїсь причини доведеться купити кабель різних торгових марок функціонувати буде однаково. 

– Не всі ТУ вироби обов’язково будуть поступатися ГОСТ / ДСТУ за якістю, іноді, зустрічаються і кращі. Але, як правило, найбільш поширені (Одеса ГОСТ, наприклад) гірші, тому й коштують значно дешевше. 

Gost-tu

     Проаналізуємо відмінності понять ГОСТ від ТУ на прикладі ВВГ П нг – який найбільш часто використовується для прокладки проводки в будинках і квартирі, офісі, ті інших приміщеннях при будівництві або ремонті. 

Конструкція: зовні плоский кабель складається з мідних монопроволочних жил вкритих індивідуальною оболонкою і одним шаром спільної зовнішньої негорючої ізоляції – однакова для продукції різної якості. Для облаштування якісної проводки велику роль відіграє питомий опір, але його в побутових умовах неможливо виміряти, простіше орієнтуватися на площу перерізу провідника.

Так як від площі перетину струмопровідної жили залежить величина струму, що пропускається кабелем при якій він не буде перегріватися, це досить важливий показник. Якщо все ж вирішили купити ТУ варіант, беріть особливо точний штангенциркуль з електронної шкалою, він допоможе виміряти діаметр і обчислити площу перетину жил. Досить поширений у продажу так званий ТУ провід (усеченка) має перетин на 20 …. 30 іноді навіть 40 і більше відсотків менший за маркування. Також деякі виробники ТУ кабелю заощадять на товщині і якості ізоляції. Дріт ВВГ що відповідає ДСТУ, не матиме значних пустот, ізоляція займає всю площу між жилами. Ізоляція ТУ кабелю, може бути тонкою і мати порожнечі. Деяким “спритним майстрам” неякісний ТУ кабель подобається в роботі, так як його легше зачищати без спец. інструменту: ізоляція знімається як панчоху.

Огляньте його перед покупкою в магазині.

Важливо! Маркування повинно бути як на самому кабелі, так і на етикетці упаковки. 

Якщо використовувати дроти з розумом, і захистити автоматом, що відповідає реальним потребам, та не дасть перегоріти проводці, то ТУ не зло. 

Наприклад лінія якій жили 1.5 квадрата замало, а 2.5 з великим запасом, можна використовувати 2.5 ТУ.

Gost-tu-m

А міряти краще мікрометром.

Також зіткнулися з тим, що далеко не всі замовники розуміють, що 2.5 це не діаметр жили, а площа перерізу. (Шкільна формула площа кола)

Телефонуйте до нас, обов’язвово відповімо на всі питання, кваліфіковано проконсультуємо та оформимо замовлення на все, що потрібно для облашиування електропроводки у Вашій оселі: підрозетники, гофра, автоматика Eaton, Hager, розетки, вімикачі Viko, Shcneider Electric, ABB, Livolo, та інші, також є у нашому асортименті.

5 1 голос
Оцініть нашу роботу
Підписатися
Сповістити про
guest
1 Коментар
Найпопулярніші
Новіші Старіші
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Сергей
Сергей
7 місяців тому
Оцініть нашу роботу :
     

Дуже гарна та корисна для розуміння стаття про ВВГ та кабель взагалі

Не знайшли те, що шукалиЗалиште свій номер телефону і ми Вам допоможемо

    *Ваші персональні дані у безпеці і ніколи не будут передані іншим особам